libc 2.0.7 - en to el translation catalogue (581 entries)

en:        rpcinfo -b prognum versnum
el:        rpcinfo -b 'áñéèì. ðñïãñÜììáôïò' 'áñéèì. Ýêäïóçò'

en:        rpcinfo -d prognum versnum
el:        rpcinfo -d 'áñéèì. ðñïãñÜììáôïò' 'áñéèì. Ýêäïóçò'

en:        rpcinfo -p [ host ]
el:        rpcinfo -p [ óýóôçìá ]

en:        rpcinfo [ -n portnum ] -t host prognum [ versnum ]
el:        rpcinfo [-n èýñá ] -t óýóôçìá 'áñéèì. ðñïãñÜììáôïò' ['áñéèì. Ýêäïóçò']

en:    program vers proto   port
el:    ðñüãñáììá åêä. ðñùôüêïëëï   èýñá

en:  (rule from "%s", line %d)
el:  (êáíüíáò áðü "%s", ãñáììÞ %d)

en:  done
el:  Ýãéíå

en: "%s", line %d: %s
el: "%s", ãñáììÞ %d: %s

en: "Zone %s" line and -l option are mutually exclusive
el: "Æþíç %s" ãñáììÞ êáé åðéëïãÞ -l åßíáé áìïéâáßùò áðïêëåéüìåíá

en: "Zone %s" line and -p option are mutually exclusive
el: "Æþíç %s" ãñáììÞ êáé åðéëïãÞ -p åßíáé áìïéâáßùò áðïêëåéüìåíá

en: %s in ruleless zone
el: %s óå áêáíüíéóôç æþíç

en: %s%s%s:%u: %s%sAssertion `%s' failed.
el: %s%s%s:%u: %s%sÏ éó÷õñéóìüò %s' áðÝôõ÷å.

en: %s%s%s:%u: %s%sUnexpected error: %s.
el: %s%s%s:%u: %s%sÌç áíáìåíüìåíï óöÜëìá: %s.

en: %s%sUnknown signal %d
el: %s%s¶ãíùóôï óÞìá %d

en: %s: %d did not sign extend correctly
el: %s: %d äåí ðñïóÞìáíå åêôåôáìÝíá óùóôÜ

en: %s: <mb_cur_max> must be greater than <mb_cur_min>
el: %s: <mb_cur_max> ðñÝðåé íá åßíáé ìåãáëýôåñï ôïõ <mb_cur_min>

en: %s: Can't create %s: %s
el: %s: Äåí åßíáé äõíáôüí íá äçìéïõñãçèåß %s: %s

en: %s: Can't create directory %s: %s
el: %s: Äåí åßíáé äõíáôüí íá äçìéïõñãçèåß ï êáôÜëïãïò %s: %s

en: %s: Can't link from %s to %s: %s
el: %s: Äåí åßíáé äõíáôüí íá óõíäåèåß ôï %s ìå ôï %s: %s

en: %s: Can't open %s: %s
el: %s: Äåí åßíáé äõíáôüí íá áíïé÷ôåß ôï %s: %s

en: %s: Can't remove %s: %s
el: %s: Äåí åßíáé äõíáôüí íá áöáéñåèåß ôï %s: %s

en: %s: Error closing %s: %s
el: %s: ÓöÜëìá êáôÜ ôï êëåßóéìï ôïõ %s: %s

en: %s: Error reading %s
el: %s: ÓöÜëìá êáôÜ ôçí áíÜãíùóç ôïõ %s

en: %s: Error writing %s
el: %s: ÓöÜëìá êáôÜ ôçí åããñáöÞ ôïõ %s

en: %s: Error writing standard output
el: %s: ÓöÜëìá êáôÜ ôçí åããñáöÞ óôçí êáíïíéêÞ Ýîïäï

en: %s: Leap line in non leap seconds file %s
el: %s: ÃñáììÞ áíáðÞäçóçò(leap) óôï áñ÷åßï ìç áíáðÞäçóçò äåõôåñïëÝðôùí %s

en: %s: Memory exhausted: %s
el: %s: Ç ìíÞìç åîáíôëÞèçêå: %s

en: %s: More than one -L option specified
el: %s: Ðåñéóóüôåñåò áðü ìßá -L åðéëïãÝò êáèïñßóôçêáí

en: %s: More than one -d option specified
el: %s: Ðåñéóóüôåñåò áðü ìßá -d åðéëïãÝò êáèïñßóôçêáí

en: %s: More than one -l option specified
el: %s: Ðåñéóóüôåñåò áðü ìßá -l åðéëïãÝò êáèïñßóôçêáí

en: %s: More than one -p option specified
el: %s: Ðåñéóóüôåñåò áðü ìßá -p åðéëïãÝò êáèïñßóôçêáí

en: %s: More than one -y option specified
el: %s: Ðåñéóóüôåñåò áðü ìßá -y åðéëïãÝò êáèïñßóôçêáí

en: %s: command was '%s', result was %d
el: %s: ç åíôïëÞ Þôáí '%s', ôï áðïôÝëåóìá Þôáí %d

en: %s: error in state machine
el: %s: ÓöÜëìá óôï ìç÷áíéóìü êáôÜóôáóçò

en: %s: illegal option -- %c
el: %s: ìç áðïäåêôÞ åðéëïãÞ -- %c

en: %s: invalid option -- %c
el: %s: ìç Ýãêõñç åðéëïãÞ -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
el: %s: ç åðéëïãÞ `%c%s' äåí åðéôñÝðåé ðáñÜìåôñï

en: %s: option `%s' is ambiguous
el: %s: ç åðéëïãÞ `%s' åßíáé äéöïñïýìåíç

en: %s: option `%s' requires an argument
el: %s: ç åðéëïãÞ `%s' áðáéôåß ìéá ðáñÜìåôñï

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
el: %s: ç åðéëïãÞ `--%s' äåí åðéôñÝðåé ðáñÜìåôñï

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
el: %s: ç åðéëïãÞ `-W %s' äåí åðéôñÝðåé ðáñÜìåôñï

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
el: %s: ç åðéëïãÞ `-W %s' åßíáé äéöïñïýìåíç

en: %s: option requires an argument -- %c
el: %s: ç åðéëïãÞ áðáéôåß ìéá ðáñÜìåôñï -- %c

en: %s: panic: Invalid l_value %d
el: %s: ðáíéêüò: Ìç Ýãêõñç l_value %d

en: %s: premature end of file
el: %s: ðñüùñï ôÝëïò áñ÷åßïõ

en: %s: unrecognized option `%c%s'
el: %s: ìç áíáãíùñßóéìç åðéëïãÞ `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
el: %s: ìç áíáãíùñßóéìç åðéëïãÞ `--%s'

en: %s: usage is %s [ -s ] [ -v ] [ -l localtime ] [ -p posixrules ] [ -d directory ]
    	[ -L leapseconds ] [ -y yearistype ] [ filename ... ]
el: %s: ç ÷ñÞóç åßíáé %s [ -s ] [ -v ] [ -l ôïðéêÞ þñá ] [ -p posix êáíüíåò ]
    	[ -d êáôÜëïãïò ] [ -L äåõôåñüëåðôá áíáðÞäçóçò ] [ -y ôýðïò Ýôïõò ] [ áñ÷åßï ... ]

en: %s: usage is %s [ -v ] [ -c cutoff ] zonename ...
el: %s: ç ÷ñÞóç åßíáé %s [ -v ] [ -c äéáêïðÞ ] ïíïìáóßá æþíçò ...

en: (unknown authentication error - %d)
el: (Üãíùóôï óöÜëìá ðéóôïðïßçóçò - %d)

en: (unknown)
el: (Üãíùóôï)

en: *standard input*
el: *êáíïíéêÞ åßóïäïò*

en: .lib section in a.out corrupted
el: Ôï ôìÞìá .lib óôï a.out åßíáé êáôåóôñáììÝíï

en: ; low version = %lu, high version = %lu
el: ; ìéêñÞ Ýêäïóç = %lu, ìåãÜëç Ýêäïóç = %lu

en: ; why =
el: ; ãéáôß =

en: <SP> character must not be in class `%s'
el: Ï <SP> ÷áñáêôÞñáò äåí ðñÝðåé íá åßíáé óôçí êëÜóç `%s'

en: <SP> character not in class `%s'
el: Ï <SP> ÷áñáêôÞñáò äåí åßíáé óôçí êëÜóç `%s'

en: Aborted
el: Áêõñþèçêå

en: Accessing a corrupted shared library
el: Ðñïóðåëáýíåôáé ìéá êáôåóôñáììÝíç äéáìïéñáæüìåíç âéâëéïèÞêç

en: Address already in use
el: Ç äéåýèõíóç õðïäï÷Þò åßíáé Þäç óå ÷ñÞóç

en: Address family not supported by protocol
el: Ç ïéêïãÝíåéá äéåõèýíóåùí äåí õðïóôçñßæåôáé áðü ôï ðñùôüêïëëï

en: Advertise error
el: ÓöÜëìá äéáöÞìéóçò

en: Alarm clock
el: ÎõðíçôÞñé

en: Argument list too long
el: Ï êáôÜëïãïò ôùí ðáñáìÝôñùí åßíáé ðïëý ìáêñýò

en: Attempting to link in too many shared libraries
el: ÐñïóðÜèåéá óýíäåóçò óå ðÜñá ðïëëÝò äéáìïéñáæüìåíåò âéâëéïèÞêåò

en: Authentication OK
el: Ðéóôïðïßçóç åíôÜîåé

en: Authentication error
el: ÓöÜëìá ðéóôïðïßçóçò

en: Bad address
el: ÅóöáëìÝíç äéåýèõíóç

en: Bad file descriptor
el: ÅóöáëìÝíïò ðåñéãñáöÝáò áñ÷åßïõ

en: Bad font file format
el: ÅóöáëìÝíç äéáìüñöùóç áñ÷åßïõ ãñáììáôïóåéñÜò

en: Bad message
el: ÅóöáëìÝíï ìÞíõìá

en: Bad system call
el: ÅóöáëìÝíç êëÞóç óõóôÞìáôïò

en: Block device required
el: Áðáéôåßôáé óõóêåõÞ ìðëïê

en: Broadcast select problem
el: Ðñüâëçìá óôï select åêðïìðÞò

en: Broken pipe
el: Äéáêïðåßóá óùëÞíùóç

en: Bus error
el: ÓöÜëìá óôïí äßáõëï(bus)

en: CPU time limit exceeded
el: ÎåðåñÜóôçêå ôï üñéï ÷ñüíïõ ôçò CPU

en: Can not access a needed shared library
el: Äåí åßíáé äõíáôÞ ç ðñïóðÝëáóç ìéáò áíáãêáßáò äéáìïéñáæüìåíçò âéâëéïèÞêçò

en: Can't bind to server which serves this domain
el: Äåí åßíáé äõíáôÞ ç äÝóìåõóç ìå ôïí äéáêïìéóôÞ ðïõ åîõðçñåôåß áõôüí ôïí ôïìÝá

en: Can't communicate with portmapper
el: Äåí åßíáé äõíáôÞ ç åðéêïéíùíßá ìå ôï portmapper

en: Can't communicate with ypbind
el: Äåí åßíáé äõíáôÞ ç åðéêïéíùíßá ìå ôï ypbind

en: Can't communicate with ypserv
el: Äåí åßíáé äõíáôÞ ç åðéêïéíùíßá ìå ôï ypserv

en: Cannot allocate memory
el: Äåí åßíáé äõíáôü íá äåóìåõôåß ìíÞìç

en: Cannot assign requested address
el: Äåí åßíáé äõíáôÞ ç åê÷þñçóç ôçò æçôçèÞóáò äéåýèõíóçò

en: Cannot create socket for broadcast rpc
el: Äåí åßíáé äõíáôÞ ç äçìéïõñãßá õðïäï÷Þò ãéá åêðïìðÞ rpc

en: Cannot exec a shared library directly
el: Äåí åßíáé äõíáôÞ ç Üìåóç åêôÝëåóç äéáìïéñáæüìåíçò âéâëéïèÞêçò

en: Cannot receive reply to broadcast
el: Äåí åßíáé äõíáôÞ ç ëÞøç áðáíôÞóåùí óôçí åêðïìðÞ

en: Cannot register service
el: Äåí åßíáé äõíáôÞ ç êáôá÷þñçóç ôçò õðçñåóßáò

en: Cannot send after transport endpoint shutdown
el: Äåí åßíáé äõíáôÞ ç áðïóôïëÞ ìåôÜ ôï êëåßóéìï ôçò ìéáò Üêñçò åðéêïéíùíßáò

en: Cannot send broadcast packet
el: Äåí åßíáé äõíáôÞ ç áðïóôïëÞ ðáêÝôïõ åêðïìðÞò

en: Cannot set socket option SO_BROADCAST
el: Äåí åßíáé äõíáôÞ ç èÝôçóç ôçò åðéëïãÞò õðïäï÷Þò SO_BROADCAST

en: Channel number out of range
el: Ï áñéèìüò ôùí êáíáëéþí åßíáé Ýîù áðü ôá üñéá

en: Child exited
el: Ç èõãáôñéêÞ äéåñãáóßá ôåñìáôßóôçêå

en: Client credential too weak
el: Ôá äéáðéóôåõôÞñéá ôïõ åîõðçñåôïýìåíïõ åßíáé ðïëý áäýíáìá

en: Communication error on send
el: ÓöÜëìá åðéêïéíùíßáò êáôÜ ôçí áðïóôïëÞ

en: Computer bought the farm
el: Ï õðïëïãéóôÞò ðÞãå ãéá âñïýâåò

en: Computing table size for character classes might take a while...
el: Õðïëïãéóìüò ìåãÝèïõò ðßíáêá ãéá êëÜóåéò ÷áñáêôÞñùí, ìðïñåß íá
    êáèõóôåñÞóåé ëßãï...

en: Computing table size for collation information might take a while...
el: Õðïëïãéóìüò ìåãÝèïõò ðßíáêá ãéá ôéò ðëçñïöïñßåò ðáñáâïëÞò, ìðïñåß íá
    êáèõóôåñÞóåé ëßãï...

en: Connection refused
el: Áðüññéøç óýíäåóçò

en: Connection reset by peer
el: Ç óýíäåóç Ýêëåéóå áðü ôï ôáßñé

en: Connection timed out
el: ËÞîç óýíäåóçò

en: Continued
el: Óõíå÷ßæåôáé

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
el: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Áõôü åßíáé åëåýèåñï ëïãéóìéêüÒ äåßôå ôïí ðçãáßï êþäéêá ãéá üñïõò áíôéãñáöÞò.
    ÄÅÍ õðÜñ÷åé åããýçóçÒ ïýôå áêüìç ãéá ËÅÉÔÏÕÑÃIÊÏÔÇÔÁÓ Þ ÊÁÔÁËËÇËÏÔÇÔÁ ÃÉÁ
    ÊÁÐÏÉÏ ÓÕÃÊÅÊÑÉÌÅÍÏ ÓÊÏÐÏ.

en: Cputime limit exceeded
el: Ôï üñéï ÷ñüíïõ óôïí åðåîåñãáóôÞ îåðåñÜóôçêå

en: Database is busy
el: Ç âÜóç äåäïìÝíùí åßíáé áðáó÷ïëçìÝíç

en: Destination address required
el: Áðáéôåßôáé äéåýèõíóç ðñïïñéóìïý

en: Device not a stream
el: Ç óõóêåõÞ äåí åßíáé ñïÞò

en: Device not configured
el: Ç óõóêåõÞ äåí Ý÷åé äéáìïñöùèåß

en: Device or resource busy
el: ÓõóêåõÞ Þ ðüñïé åßíáé áðáó÷ïëçìÝíïé

en: Directory not empty
el: Ï êáôÜëïãïò äåí åßíáé êåíüò

en: Disc quota exceeded
el: ÎåðåñÜóôçêå ôï üñéï ÷ñÞóçò óôï äßóêï

en: Domain not bound
el: Ï ôïìÝáò äåí âñÝèçêå

en: EMT trap
el: EMT ðáãßäá

en: Error %d
el: ËÜèïò %d

en: Error in unknown error system:
el: ÓöÜëìá óå Üãíùóôï óýóôçìá óöáëìÜôùí:

en: Error: .netrc file is readable by others.
el: ÓöÜëìá: Ôï .netrc áñ÷åßï åßíáé áíáãíþóéìï áðü Üëëïõò.

en: Exchange full
el: ÁíôáëëáãÞ ðëÞñçò

en: Exec format error
el: ÓöÜëìá óôç äéáìüñöùóç ôïõ åêôåëÝóéìïõ

en: FATAL: system does not define `_POSIX2_LOCALEDEF'
el: ÌÏÉÑÁÉÏ: ôï óýóôçìá äåí ïñßæåé ôï `_POSIX2_LOCALEDEF'

en: Failed (unspecified error)
el: Áðïôõ÷ßá (ìç êáèïñéóìÝíï óöÜëìá)

en: File descriptor in bad state
el: Ï ðåñéãñáöÝáò áñ÷åßïõ óå êáêÞ êáôÜóôáóç

en: File exists
el: Ôï áñ÷åßï õðÜñ÷åé

en: File locking deadlock error
el: Ôï êëåßäùìá áñ÷åßïõ êáôÝëçîå óå óöÜëìá áäéåîüäïõ

en: File name too long
el: Ðïëý ìåãÜëï üíïìá áñ÷åßïõ

en: File size limit exceeded
el: ÎåðåñÜóôçêå ôï üñéï ìåãÝèïõò áñ÷åßïõ

en: File too large
el: Ðïëý ìåãÜëï áñ÷åßï

en: Filesize limit exceeded
el: ÎåðåñÜóôçêå ôï üñéï ìåãÝèïõò áñ÷åßïõ

en: Floating point exception
el: Åîáßñåóç êéíçôÞò õðïäéáóôïëÞò

en: Function not implemented
el: Ç ëåéôïõñãßá äåí Ý÷åé õëïðïéçèåß

en: Gratuitous error
el: Áäéêáéïëüãçôï ëÜèïò

en: Hangup
el: Êëåßóéìï

en: Host is down
el: Ôï óýóôçìá äå ëåéôïõñãåß

en: Host name lookup failure
el: Áðïôõ÷ßá áíáæÞôçóçò ïíüìáôïò óõóôÞìáôïò

en: I/O possible
el: ÄõíáôÞ ç åßóïäïò/Ýîïäïò

en: IOT trap
el: IOT ðáãßäá

en: Identifier removed
el: ÐñïóäéïñéóôÞò áöáéñÝèçêå

en: Illegal Instruction
el: ÐáñÜíïìç ÅíôïëÞ

en: Illegal instruction
el: ÐáñÜíïìç åíôïëÞ

en: Illegal seek
el: ÐáñÜíïìç áíáæÞôçóç

en: Inappropriate file type or format
el: ÁêáôÜëëçëï åßäïò áñ÷åßïõ Þ äéáìüñöùóçò

en: Inappropriate ioctl for device
el: ÁêáôÜëëçëï ioctl ãéá óõóêåõÞ

en: Inappropriate operation for background process
el: ÁêáôÜëëçëç ëåéôïõñãßá ãéá äéåñãáóßá ðáñáóêçíßïõ

en: Information request
el: Áßôçóç ðëçñïöïñßáò

en: Input/output error
el: ÓöÜëìá åéóüäïõ/åîüäïõ

en: Internal NIS error
el: Åóùôåñéêü óöÜëìá NIS

en: Internal ypbind error
el: Åóùôåñéêü óöÜëìá ypbind

en: Interrupt
el: ÄéáêïðÞ

en: Interrupted system call
el: Äéáêïðåßóá êëÞóç óõóôÞìáôïò

en: Interrupted system call should be restarted
el: Ç äéáêïðåßóá êëÞóç óõóôÞìáôïò èá ðñÝðåé íá åðáíáêéíçèåß

en: Invalid argument
el: Ìç Ýãêõñç ðáñÜìåôñïò

en: Invalid back reference
el: Ìç Ýãêõñç ðéóù-ðáñáðïìðÞ

en: Invalid character class name
el: Ìç Ýãêõñïò ÷áñáêôÞñáò ïíüìáôïò êëÜóçò

en: Invalid client credential
el: Ìç Ýãêõñï äéáðéóôåõôÞñéï åîõðçñåôïýìåíïõ

en: Invalid client verifier
el: Ìç Ýãêõñïò åîáêñéâùôÞò(verifier) åîõðçñåôïýìåíïõ

en: Invalid collation character
el: Ìç Ýãêõñïò ÷áñáêôÞñáò ðáñáâïëÞò

en: Invalid content of \{\}
el: Ìç Ýãêõñï ðåñéå÷üìåíï ôùí \{\}

en: Invalid cross-device link
el: Ìç Ýãêõñïò óýíäåóìïò ìåôáîý óõóêåõþí

en: Invalid exchange
el: Ìç Ýãêõñç áíôáëëáãÞ

en: Invalid or incomplete multibyte or wide character
el: Ìç Ýãêõñï Þ áóõìðëÞñùôï multibyte Þ ðëáôýò ÷áñáêôÞñáò

en: Invalid preceding regular expression
el: Ìç Ýãêõñç ðñïðïñåõüìåíç êáíïíéêÞ Ýêöñáóç

en: Invalid range end
el: Ìç Ýãêõñï ôÝëïò ðåäßïõ

en: Invalid regular expression
el: Ìç Ýãêõñç êáíïíéêÞ Ýêöñáóç

en: Invalid request code
el: Ìç Ýãêõñïò êþäéêáò áßôçóçò

en: Invalid request descriptor
el: Ìç Ýãêõñïò ðåñéãñáöÝáò áßôçóçò

en: Invalid server verifier
el: Ìç Ýãêõñïò åîáêñéâùôÞò(verifier) äéáêïìéóôÞ

en: Invalid slot
el: Ìç Ýãêõñç ïðÞ

en: Is a directory
el: Åßíáé êáôÜëïãïò

en: Is a named type file
el: Åßíáé Ýíá åðþíõìï åßäïò áñ÷åßïõ

en: Killed
el: Óêïôþèçêå

en: Level 2 halted
el: Åðßðåäï 2 óôáìÜôçóå

en: Level 2 not synchronized
el: Åðßðåäï 2 äåí óõã÷ñïíßóôçêå

en: Level 3 halted
el: Åðßðåäï 3 óôáìÜôçóå

en: Level 3 reset
el: Åðßðåäï 3 åðáíáöÝñèçêå

en: Link has been severed
el: Ï óýíäåóìïò Ýóðáóå

en: Link number out of range
el: Ï áñéèìüò óýíäåóìïõ åßíáé Ýîù áðü ôï üñéï

en: Local domain name not set
el: Äåí Ý÷åé ïñéóôåß ôï üíïìá ôïðéêïý ôïìÝá

en: Local resource allocation failure
el: Áðïôõ÷ßá äÝóìåõóçò ôïðéêþí ðüñùí

en: Machine is not on the network
el: Ôï ìç÷Üíçìá äåí åßíáé óôï äßêôõï

en: Memory exhausted
el: Ç ìíÞìç åîáíôëÞèçêå

en: Message too long
el: ÕðåñâïëéêÜ ìåãÜëï ìÞíõìá

en: Multihop attempted
el: ÐñïóðÜèåéá multihop

en: NIS client/server version mismatch - can't supply service
el: Áíáíôéóôïé÷ßá Ýêäïóçò åîõðçñÝôç/åîõðçñåôïýìåíïõ NIS - äåí ðáñÝ÷åôáé
    ç õðçñåóßá

en: NIS map data base is bad
el: Åßíáé êáêÞ ç âÜóç äåäïìÝíùí ôïõ ÷Üñôç NIS

en: Name not unique on network
el: Ôï üíïìá äåí åßíáé ìïíáäéêü óôï äßêôõï

en: Need authenticator
el: ×ñåéÜæåôáé ðéóôïðïéçôÞò

en: Network dropped connection on reset
el: Ôï äßêôõï Ýñéîå ôçí óýíäåóç êáôÜ ôçí åðáíáöïñÜ

en: Network is down
el: Ôï äßêôõï äå ëåéôïõñãåß

en: Network is unreachable
el: Ôï äßêôõï äåí åßíáé ðñïóðåëÜóéìï

en: No CSI structure available
el: Äåí åßíáé äéáèÝóéìç ç CSI äïìÞ(structure)

en: No XENIX semaphores available
el: Äåí åßíáé äéáèÝóéìïé ïé XENIX óçìáöüñïé

en: No address associated with name
el: ÊáìéÜ äéåýèõíóç äåí óõíäÝåôáé ìå ôï üíïìá

en: No anode
el: ÊáíÝíá anode

en: No buffer space available
el: Äåí õðÜñ÷åé äéáèÝóéìïò ÷þñïò åíôáìßåõóçò

en: No child processes
el: ÊáìéÜ èõãáôñéêÞ äéåñãáóßá

en: No data available
el: Äåí õðÜñ÷ïõí äéáèÝóéìá äåäïìÝíá

en: No locks available
el: Äåí õðÜñ÷ïõí äéáèÝóéìá êëåéäþìáôá

en: No match
el: ÊáíÝíá ôáßñéáóìá

en: No medium found
el: Äåí âñÝèçêå ìÝóï

en: No message of desired type
el: ÊáíÝíá ìÞíõìá åðéèõìçôïý ôýðïõ

en: No more records in map database
el: Äåí õðÜñ÷ïõí Üëëåò êáôá÷ùñßóåéò óôï ÷Üñôç ôçò âÜóçò äåäïìÝíùí

en: No previous regular expression
el: Äåí õðÜñ÷åé ðñïçãïýìåíç êáíïíéêÞ Ýêöñáóç

en: No remote programs registered.
el: ÊáíÝíá áðïìáêñõóìÝíï ðñüãñáììá äåí äçëþèçêå.

en: No route to host
el: Äåí õðÜñ÷åé äéáäñïìÞ óôï óýóôçìá

en: No space left on device
el: Äåí Ýìåéíå êáèüëïõ ÷þñïò óôç óõóêåõÞ

en: No such file or directory
el: Äåí õðÜñ÷åé ôÝôïéï áñ÷åßï Þ êáôÜëïãïò

en: No such key in map
el: Äåí õðÜñ÷åé ôÝôïéï êëåéäß óôï ÷Üñôç

en: No such map in server's domain
el: Äåí õðÜñ÷åé ôÝôïéïò ÷Üñôçò óôïí ôïìÝá ôïõ äéáêïìéóôÞ

en: No such process
el: Äåí õðÜñ÷åé ôÝôïéá äéåñãáóßá

en: Not a XENIX named type file
el: Äåí åßíáé XENIX ôýðïò åðþíõìïõ áñ÷åßïõ

en: Not a directory
el: Äåí åßíáé êáôÜëïãïò

en: Numerical argument out of domain
el: ÁñéèìçôéêÞ ðáñÜìåôñïò Ýîù áðü ôïí ôïìÝá

en: Numerical result out of range
el: Ôï áñéèìçôéêü áðïôÝëåóìá åßíáé Ýîù áðü ôï ðåäßï

en: Object is remote
el: Ôï áíôéêåßìåíï åßíáé áðïìáêñõóìÝíï

en: Odd number of quotation marks
el: Ðåñéôôüò áñéèìüò åéóáãùãéêþí

en: Operation already in progress
el: Ç ëåéôïõñãßá åêôåëåßôáé Þäç

en: Operation not permitted
el: Ç ëåéôïõñãßá äåí åðéôñÝðåôáé

en: Operation not supported
el: Ç ëåéôïõñãßá äåí õðïóôçñßæåôáé

en: Operation not supported by device
el: Ç ëåéôïõñãßá äåí õðïóôçñßæåôáé áðü ôç óõóêåõÞ

en: Operation now in progress
el: Ç ëåéôïõñãßá âñßóêåôáé ôþñá óå åêôÝëåóç

en: Operation would block
el: Ç ëåéôïõñãßá èá Ýðñåðå íá öñÜîåé(block)

en: Out of streams resources
el: Äåí áðïìåßíáí ðüñïé ñïÞò(streams)

en: Package not installed
el: Ôï ðáêÝôï äåí åãêáôáóôÜèçêå

en: Permission denied
el: ¶ñíçóç ðñüóâáóçò

en: Power failure
el: Áðïôõ÷ßá ôñïöïäïóßáò

en: Premature end of regular expression
el: Ðñüùñï ôÝëïò ôçò êáíïíéêÞò Ýêöñáóçò

en: Profiling timer expired
el: Ï ÷ñïíïìåôñçôÞò âåëôéóôïðïßçóçò Ýëçîå

en: Protocol driver not attached
el: Ï ïäçãüò ðñùôïêüëëïõ äåí Ý÷åé ðñïóêïëëçèåß

en: Protocol error
el: ÓöÜëìá ðñùôïêüëëïõ

en: Protocol family not supported
el: Ç ïéêïãÝíåéá ðñùôïêüëëïõ äåí õðïóôçñßæåôáé

en: Protocol not available
el: Äåí åßíáé äéáèÝóéìï ôï ðñùôüêïëëï

en: Protocol not supported
el: Ôï ðñùôüêïëëï äåí õðïóôçñßæåôáé

en: Protocol wrong type for socket
el: ËÜèïò ôýðïò ðñùôïêüëïõ ãéá ôçí õðïäï÷Þ(socket)

en: Quit
el: ¸îïäïò

en: RFS specific error
el: ÓõãêåêñéìÝíï ìå RFS óöÜëìá

en: RPC bad procedure for program
el: RPC êáêÞ äéáäéêáóßá ãéá ðñüãñáììá

en: RPC failure on NIS operation
el: Áðïôõ÷ßá RPC óå ëåéôïõñãßá ôïõ NIS

en: RPC program not available
el: Ôï ðñüãñáììá RPC äåí åßíáé äéáèÝóéìï

en: RPC program version wrong
el: Ç Ýêäïóç ôïõ RPC ðñïãñÜììáôïò äåí åßíáé óùóôÞ

en: RPC struct is bad
el: Ç RPC äïìÞ äåí åßíáé óùóôÞ

en: RPC version wrong
el: Ç Ýêäïóç ôïõ RPC äåí åßíáé óùóôÞ

en: RPC: (unknown error code)
el: RPC: (Üãíùóôïò êùäéêüò óöÜëìáôïò)

en: RPC: Authentication error
el: RPC: ÓöÜëìá ðéóôïðïßçóçò

en: RPC: Can't decode result
el: RPC: Äåí åßíáé äõíáôüí íá áðïêùäéêïðïéçèåß ôï áðïôÝëåóìá

en: RPC: Can't encode arguments
el: RPC: Äåí åßíáé äõíáôüí íá êùäéêïðïéçèïýí ïé ðáñÜìåôñïé

en: RPC: Failed (unspecified error)
el: RPC: Áðïôõ÷ßá (ìç êáèïñéóìÝíï óöÜëìá)

en: RPC: Incompatible versions of RPC
el: RPC: Ìç óõìâáôÝò åêäüóåéò ôïõ RPC

en: RPC: Port mapper failure
el: RPC: Áðïôõ÷ßá áíôéóôïé÷Ýá èõñþí

en: RPC: Procedure unavailable
el: RPC: Ìç äéáèÝóéìç äéáäéêáóßá

en: RPC: Program not registered
el: RPC: Ôï ðñüãñáììá äåí Ý÷åé êáôá÷ùñçèåß

en: RPC: Program unavailable
el: RPC: Ìç äéáèÝóéìï ðñüãñáììá

en: RPC: Program/version mismatch
el: RPC: Áíáíôéóôïé÷åßá ðñüãñáììáôïò/Ýêäïóçò

en: RPC: Remote system error
el: RPC: ÓöÜëìá áðïìáêñõíóìÝíïõ óõóôÞìáôïò

en: RPC: Server can't decode arguments
el: RPC: Ï äéáêïìéóôÞò äåí ìðïñåß íá áðïêùäéêïðïéÞóåé ôéò ðáñáìÝôñïõò

en: RPC: Success
el: RPC: Åðéôõ÷ßá

en: RPC: Timed out
el: RPC: ËÞîç ÷ñüíïõ

en: RPC: Unable to receive
el: RPC: Áäõíáìßá ëÞøçò

en: RPC: Unable to send
el: RPC: Áäõíáìßá áðïóôïëÞò

en: RPC: Unknown host
el: RPC: ¶ãíùóôï üíïìá óõóôÞìáôïò

en: RPC: Unknown protocol
el: RPC: ¶ãíùóôï ðñùôüêïëï

en: RTLD_NEXT used in code not dynamically loaded
el: Ôï RTLD_NEXT ðïõ ÷ñçóéìïðïéåßôáé óôïí êþäéêá äåí öïñôþèçêå äõíáìéêÜ

en: Read-only file system
el: Áíáãíþóéìï-ìüíï óýóôçìá áñ÷åßùí

en: Regular expression too big
el: Ðïëý ìåãÜëç êáíïíéêÞ Ýêöñáóç

en: Remote I/O error
el: ÁðïìáêñõóìÝíï óöÜëìá åéóüäïõ/åîüäïõ

en: Remote address changed
el: Ç áðïìáêñõóìÝíç äéåýèõíóç Üëëáîå

en: Remove password or make file unreadable by others.
el: Áðïìáêñýíåôå ôï óõíèçìáôéêü Þ êÜíôå ôï áñ÷åßï ìç-áíáãíþóéìï áðü ôïõò Üëëïõò.

en: Report bugs using the `glibcbug' script to <bugs@gnu.org>.
el: ÁíáöÝñáôå óöÜëìáôá ÷ñçóéìïðïéþíôáò ôï `glibcbug' ðñüãñáììá óôï <bugs@gnu.org>.

en: Request arguments bad
el: ÊáêÞ áßôçóç ðáñáìÝôñùí

en: Resolver Error 0 (no error)
el: ÓöÜëìá áíáëõôÞ äéåõèýíóåùí 0 (êáíÝíá óöÜëìá)

en: Resolver internal error
el: Åóùôåñéêü óöÜëìá ôïõ áíáëõôÞ äéåõèýíóåùí

en: Resource deadlock avoided
el: Áðïöåý÷èçêå áäéÝîïäï óöÜëìá ðüñùí

en: Resource lost
el: Ï ðüñïò ÷Üèçêå

en: Resource temporarily unavailable
el: Ï ðüñïò åßíáé ðñïóùñéíÜ ìç äéáèÝóéìïò

en: Segmentation fault
el: ÓöÜëìá êáôÜôìçóçò (segmentation fault)

en: Server rejected credential
el: Ï äéáêïìéóôÞò áðÝññéøå äéáðéóôåõôÞñéï

en: Server rejected verifier
el: Ï äéáêïìéóôÞò áðÝññéøå åîáêñéâùôÞ

en: Signal 0
el: ÓÞìá 0

en: Socket operation on non-socket
el: Ëåéôïõñãßá õðïäï÷Þò óå ìç-õðïäï÷Þ

en: Socket type not supported
el: Ï ôýðïò ôçò õðïäï÷Þò äåí õðïóôçñßæåôáé

en: Software caused connection abort
el: Ôï ëïãéóìéêü ðñïêÜëåóå áêýñùóç óýíäåóçò

en: Srmount error
el: ÓöÜëìá srmount

en: Stack fault
el: ÓöÜëìá óôïßâáò

en: Stale NFS file handle
el: Ìç Ýãêõñïò ðéá NFS ÷åéñéóôÞò áñ÷åßïõ

en: Stopped
el: ÓôáìÜôçóå

en: Stopped (signal)
el: ÓôáìÜôçóå (óÞìá)

en: Stopped (tty input)
el: ÓôáìÜôçóå (åßóïäïò tty)

en: Stopped (tty output)
el: ÓôáìÜôçóå (Ýîïäïò tty)

en: Streams pipe error
el: ÓöÜëìá óùëÞíùóçò ñïÞò

en: Structure needs cleaning
el: Ç äïìÞ ÷ñåéÜæåôáé êáèÜñéóìá

en: Success
el: Åðéôõ÷ßá

en: System resource allocation failure
el: Áðïôõ÷ßá äÝóìåõóçò ðüñùí óõóôÞìáôïò

en: Terminated
el: Ôåñìáôßóôçêå

en: Text file busy
el: Áñ÷åßï êåéìÝíïõ óå ÷ñÞóç

en: Timer expired
el: Ï ÷ñïíïìåôñçôÞò Ýëçîå

en: Too many levels of symbolic links
el: ÕðåñâïëéêÜ ðïëëÜ åðßðåäá óõìâïëéêþí óõíäÝóìùí

en: Too many links
el: ÕðåñâïëéêÜ ðïëëïß óýíäåóìïé

en: Too many open files
el: ÕðåñâïëéêÜ ðïëëÜ áíïéêôÜ áñ÷åßá

en: Too many open files in system
el: Õðåñâïëéêá ðïëëÜ áíïéêôÜ áñ÷åßá óôï óýóôçìá

en: Too many processes
el: ÕðåñâïëéêÜ ðïëëÝò äéåñãáóßåò

en: Too many references: cannot splice
el: ÕðåñâïëéêÜ ðïëëïß ðáñáðïìðåßòÒ áäõíáìßá ìáôßóìáôïò

en: Too many users
el: ÕðåñâïëéêÜ ðïëëïß ÷ñÞóôåò

en: Trace/BPT trap
el: Ðáãßäá Trace/BPT

en: Trace/breakpoint trap
el: Ðáãßäá Trace/breakpoint

en: Trailing backslash
el: Áêïëïõèåß áíÜóôñïöç êÜèåôïò

en: Translator died
el: Ï ìåôáöñáóôÞò ðÝèáíå

en: Transport endpoint is already connected
el: Ç Üêñç ìåôáöïñÜò åßíáé Þäç óõíäåäåìÝíç

en: Transport endpoint is not connected
el: Ç Üêñç ìåôáöïñÜò äåí åßíáé óõíäåäåìÝíç

en: Try `%s --help' for more information.
el: ÄïêéìÜóôå `%s --help' ãéá ðåñéóóüôåñåò ðëçñïöïñßåò.

en: Trying %s...
el: ÄïêéìÜæåôáé %s...

en: Unknown .netrc keyword %s
el: Áãíùóôï .netrc ëåêôéêü %s

en: Unknown NIS error code
el: ¶ãíùóôïò êþäéêáò óöÜëìáôïò NIS

en: Unknown error
el: ¶ãíùóôï óöÜëìá

en: Unknown host
el: ¶ãíùóôï üíïìá óõóôÞìáôïò

en: Unknown resolver error
el: ¶ãíùóôï óöÜëìá áíáëýôç äéåõèýíóåùí

en: Unknown server error
el: ¶ãíùóôï óöÜëìá äéáêïìéóôÞ

en: Unknown signal %d
el: ¶ãíùóôï óÞìá %d

en: Unknown system error
el: ¶ãíùóôï óöÜëìá óõóôÞìáôïò

en: Unknown ypbind error
el: ¶ãíùóôï óöÜëìá ypbind

en: Unmatched ( or \(
el: Áôáßñéáóôï ( Þ \(

en: Unmatched ) or \)
el: Áôáßñéáóôï ) Þ \)

en: Unmatched [ or [^
el: Áôáßñéáóôï [ Þ [^

en: Unmatched \{
el: Áôáßñéáóôï \{

en: Unrecognized variable `%s'
el: Ìç áíáãíùñßóéìç ìåôáâëçôÞ `%s'

en: Urgent I/O condition
el: Åðåßãïõóá êáôÜóôáóç åéóüäïõ/åîüäïõ

en: Usage: %s [OPTION]... -o OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...
           %s [OPTION]... [OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...]
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
      -H, --header=NAME   create C header file NAME containing symbol definitions
      -h, --help          display this help and exit
          --new           do not use existing catalog, force new output file
      -o, --output=NAME   write output to file NAME
      -V, --version       output version information and exit
    If INPUT-FILE is -, input is read from standard input.  If OUTPUT-FILE
    is -, output is written to standard output.
el: ×ñÞóç: %s [ÅÐÉËÏÃÇ]... -o ÁÑ×ÅÉÏ-ÅÎÏÄÏ [ÁÑ×ÅÉÏ-ÅÉÓÏÄÏÕ]...
           %s [ÅÐÉËÏÃÇ]... [ÁÑ×ÅÉÏ-ÅÎÏÄÏÕ [ÁÑ×ÅÉÏ-ÅÉÓÏÄÏÕ]...]
    Õðï÷ñåùôéêÝò ðáñÜìåôñïé óôéò ìáêñÝò åðéëïãÝò åßíáé õðï÷ñåùôéêÝò êáé ãéá ôéò
    óýíôïìåò åðéëïãÝò.
      -H, --header=ÏÍÏÌÁ  êáôáóêåõÜæåôáé Ýíá áñ÷åßï åðéêåöáëßäùí C ïíüìáôïò ÏÍÏÌÁ
                           ðåñéÝ÷ïíôáò ôïõò ïñéóìïýò ôùí óõìâüëùí
      -h, --help          åêôýðùóç áõôÞò ôçò âïÞèåéáò êáé ôåñìáôéóìüò
          --new           äåí ÷ñçóéìïðïéåßôáé õðÜñ÷ïí êáôÜëïãïò, åîáíáãêÜæåôáé íÝï áñ÷åßï åîüäïõ
      -o, --output=ÏÍÏÌÁ  ãñÜöåôáé ç Ýîïäïò óôï áñ÷åßï ÏÍÏÌÁ
      -V, --version       åêôýðùóç ðëçñïöïñéþí Ýêäïóçò êáé ôåñìáôéóìüò
    ÅÜí ôï ÁÑ×ÅÉÏ-ÅÉÓÏÄÏÕ åßíáé -, ç åßóïäïò äéáâÜæåôáé áðï ôçí êáíïíéêÞ åßóïäï.
    ÅÜí ôï ÁÑ×ÅÉÏ-ÅÎÏÄÏÕ åßíáé -, ç Ýîïäïò ãñÜöåôáé óôçí êáíïíéêÞ Ýîïäï.

en: Usage: %s [OPTION]... INPUT-FILE OUTPUT-FILE
           %s [OPTION]... -o OUTPUT-FILE INPUT-FILE
           %s [OPTION]... -u INPUT-FILE
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
      -f, --fold-case     convert key to lower case
      -h, --help          display this help and exit
      -o, --output=NAME   write output to file NAME
          --quiet         don't print messages while building database
      -u, --undo          print content of database file, one entry a line
      -V, --version       output version information and exit
    If INPUT-FILE is -, input is read from standard input.
el: ×ñÞóç: %s [ÅÐÉËÏÃÇ]... ÁÑ×ÅÉÏ-ÅÉÓÏÄÏÕ ÁÑ×ÅÉÏ-ÅÎÏÄÏÕ
           %s [ÅÐÉËÏÃÇ]... -o ÁÑ×ÅÉÏ-ÅÎÏÄÏÕ ÁÑ×ÅÉÏ-ÅÉÓÏÄÏÕ
           %s [ÅÐÉËÏÃÇ]... -u ÁÑ×ÅÉÏ-ÅÉÓÏÄÏÕ
    Õðï÷ñåùôéêÝò ðáñÜìåôñïé óôéò ìáêñÝò åðéëïãÝò åßíáé õðï÷ñåùôéêÝò êáé ãéá ôéò
    óýíôïìåò åðéëïãÝò.
      -f, --fold-case     ìåôáôñÝðåé ôï êëåéäß óå ðåæÜ ãñÜììáôá
      -h, --help          åêôýðùóç áõôÞò ôçò âïÞèåéáò êáé ôåñìáôéóìüò
      -o, --output=ÏÍÏÌÁ  ãñÜöåôáé ç Ýîïäïò óôï áñ÷åßï ÏÍÏÌÁ
          --quiet         íá ìçí åêôõðþíïíôáé ìçíýìáôá êáèþò äçìéïõñãåßôáé ç âÜóç
                           äåäïìÝíùí
      -u, --undo          åêôýðùóç ôùí ðåñéå÷ïìÝíùí ôïõ áñ÷åßïõ ôçò âÜóçò
                           äåäïìÝíùí, ìßá êáôá÷þñçóç áíÜ ãñáììÞ
      -V, --version       åêôýðùóç ðëçñïöïñéþí Ýêäïóçò êáé ôåñìáôéóìüò
    ÅÜí ôï ÁÑ×ÅÉÏ-ÅÉÓÏÄÏÕ åßíáé -, ç åßóïäïò äéáâÜæåôáé áðü ôçí êáíïíéêÞ åßóïäï.

en: Usage: %s [OPTION]... name
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
      -c, --force               create output even if warning messages were issued
      -h, --help                display this help and exit
      -f, --charmap=FILE        symbolic character names defined in FILE
      -i, --inputfile=FILE      source definitions are found in FILE
      -u, --code-set-name=NAME  specify code set for mapping ISO 10646 elements
      -v, --verbose             print more messages
      -V, --version             output version information and exit
          --posix               be strictly POSIX conform
    
    System's directory for character maps: %s
                           locale files  : %s
el: ×ñÞóç: %s [ÅÐÉËÏÃÇ]... üíïìá
    Õðï÷ñåùôéêÝò ðáñÜìåôñïé óôéò ìáêñÝò åðéëïãÝò åßíáé õðï÷ñåùôéêÝò êáé ãéá ôéò
    óýíôïìåò åðéëïãÝò.
      -c, --force               äçìéïõñãåßôáé Ýîïäïò áêüìç êáé áí ìçíýìáôá
                                 ðñïåéäïðïßçóçò åêäüèçêáí
      -h, --help                åêôýðùóç áõôÞò ôçò âïÞèåéáò êáé ôåñìáôéóìüò
      -f, --charmap=ÁÑ×ÅÉÏ      óõìâïëéêÜ ïíüìáôá ÷áñáêôÞñùí ïñéóìÝíá óôï ÁÑ×ÅÉÏ
      -i, --inputfile=ÁÑ×ÅÉÏ    ïé ïñéóìïß ðçãÞò âñßóêïíôáé óôï ÁÑ×ÅÉÏ
      -u, --code-set-name=ÏÍÏÌÁ êáèïñßæåôáé óåô êùäéêþí ãéá áíôéóôïß÷éóç
                                 ôùí ISO 10646 óôïé÷åßùí
      -v, --verbose             åêôýðùóç ðåñéóóïôÝñùí ìçíõìÜôùí
      -V, --version             åêôýðùóç ðëçñïöïñéþí Ýêäïóçò êáé ôåñìáôéóìüò
          --posix               áõóôçñÞ óõìüñöùóç ìå POSIX
    
    Ï êáôÜëïãïò óõóôÞìáôïò ãéá ÷Üñôåò ÷áñáêôÞñùí: %s
                                   áñ÷åßá locale: %s

en: Usage: %s [OPTION]... name
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
      -h, --help            display this help and exit
      -V, --version         output version information and exit
    
      -a, --all-locales     write names of available locales
      -m, --charmaps        write names of available charmaps
    
      -c, --category-name   write names of selected categories
      -k, --keyword-name    write names of selected keywords
el: ×ñÞóç: %s [ÅÐÉËÏÃÇ]... üíïìá
    Õðï÷ñåùôéêÝò ðáñÜìåôñïé óôéò ìáêñÝò åðéëïãÝò åßíáé õðï÷ñåùôéêÝò êáé ãéá ôéò
    óýíôïìåò åðéëïãÝò.
      -h, --help            åêôýðùóç áõôÞò ôçò âïÞèåéáò êáé ôåñìáôéóìüò
      -V, --version         åêôýðùóç ðëçñïöïñéþí Ýêäïóçò êáé ôåñìáôéóìüò
    
      -a, --all-locales     ãñÜöïíôáé ôá ïíüìáôá ôùí äéáèÝóéìùí locales
      -m, --charmaps        ãñÜöïíôáé ôá ïíüìáôùí ôùí äéáèÝóéìùí ÷áñôþí ÷áñáêôÞñùí
    
      -c, --category-name   ãñÜöïíôáé ôá ïíüìáôùí ôùí åðéëåãìÝíùí êáôçãïñéþí
      -k, --keyword-name    ãñÜöïíôáé ôá ïíüìáôá ôùí åðéëåãìÝíùí ëÝîåùí-êëåéäéþí

en: Usage: %s variable_name [pathname]
el: ×ñÞóç: %s üíïìá_ìåôáâëçôÞò [üíïìá_äéáäñïìÞò]

en: Usage: rpcinfo [ -n portnum ] -u host prognum [ versnum ]
el: ×ñÞóç: rpcinfo [ -n áñéèì. èýñáò ] -u óýóôçìá  áñéèì. ðñïãñáì. [ áñéèì. Ýêäïóçò ]

en: User defined signal 1
el: Êáèïñéæüìåíï áðü ôïí ÷ñÞóôç óÞìá 1

en: User defined signal 2
el: Êáèïñéæüìåíï áðü ôïí ÷ñÞóôç óÞìá 2

en: Value too large for defined data type
el: Ç ôéìÞ åßíáé ðïëý ìåãÜëç ãéá êáèïñéóìÝíï ôýðï äåäïìÝíùí

en: Virtual timer expired
el: Ï åéêïíéêüò ÷ñïíïìåôñçôÞò Ýëçîå

en: Wild result from command execution
el: Áãñéï áðïôÝëåóìá áðü ôçí åêôÝëåóç ôçò åíôïëÞò

en: Window changed
el: Ôï ðáñÜèõñï Üëëáîå

en: Written by %s.
el: ÅããñÜöçêå áðü %s.

en: Wrong medium type
el: ÅóöáëìÝíï åßäïò ìÝóïõ

en: You really blew it this time
el: ÐñáãìáôéêÜ ôçí Ýêáíåò áõôÞ ôç öïñÜ

en: Zone continuation line end time is not after end time of previous line
el: Ï ÷ñüíïò ôÝëïõò ôçò ãñáììÞò óõíÝ÷éóçò ôçò æþíçò äåí åßíáé ìåôÜ áðü ôï ÷ñüíï ôÝëïõò ôçò ðñïçãïýìåíçò ãñáììÞò

en: `%1$s' definition does not end with `END %1$s'
el: Ï ïñéóìüò `%1$s' äåí ôåëåéþíåé ìå `END %1$s'

en: `-1' must be last entry in `%s' field in `%s' category
el: `-1' ðñÝðåé íá åßíáé ç ôåëåõôáßá êáôá÷þñéóç óôï `%s' ðåäßï óôç `%s' êáôçãïñßá

en: `...' must only be used in `...' and `UNDEFINED' entries
el: Ôï `...' ðñÝðåé íá ÷ñçóéìïðïéåßôáé ìüíï óå `...' êáé `UNDEFINED' êáôá÷ùñßóåéò

en: `from' expected after first argument to `collating-element'
el: Áíáìåíüôáí `from' ìåôÜ ôçí ðñþôç ðáñÜìåôñï óôï `collating-element'

en: `from' string in collation element declaration contains unknown character
el: Ç áëõóßäá ÷áñáêôÞñùí `from' óôç äÞëùóç ôïõ óôïé÷åßïõ ðáñáâïëÞò ðåñéÝ÷åé
    Üãíùóôï ÷áñáêôÞñá

en: argument to <%s> must be a single character
el: Ç ðáñÜìåôñïò óôï <%s> ðñÝðåé íá åßíáé Ýíáò áðëüò ÷áñáêôÞñáò

en: argument to `%s' must be a single character
el: Ç ðáñÜìåôñïò óôï `%s' ðñÝðåé íá åßíáé Ýíáò áðëüò ÷áñáêôÞñáò

en: auth_none.c - Fatal marshalling problem
el: auth_none.c - Ìïéñáßï ëÜèïò ðáñÜôáîçò

en: bad argument
el: êáêü üñéóìá

en: bad owner
el: êáêüò éäéïêôÞôçò

en: blank FROM field on Link line
el: Ëåõêü ðåäßï FROM óå ãñáììÞ Link

en: blank TO field on Link line
el: ëåõêü ðåäßï TO óå ãñáììÞ Link

en: block freed twice
el: ôï ìðëüê åëåõèåñþèçêå äýï öïñÝò

en: bogus mcheck_status, library is buggy
el: øåýôéêï mcheck_status, ç âéâëéïèÞêç åßíáé ðñïâëçìáôéêÞ

en: broadcast: ioctl (get interface configuration)
el: broadcast: ioctl (ëÞøç ñõèìßóåéò äéáóýíäåóçò)

en: broadcast: ioctl (get interface flags)
el: broadcast: ioctl (ëÞøç åíäåßîåéò õðïäï÷Þò)

en: cache_set: victim not found
el: cache_set: ôï èýìá äåí âñÝèçêå

en: can't determine time zone abbreviation to use just after until time
el: äåí åßíáé äõíáôüí íá êáèïñéóôåß ç óõíôüìåõóç ôçò æþíçò þñáò ãéá
    íá ÷ñçóéìïðïéçèåß áìÝóùò ìåôÜ ôï 'until time'

en: can't reassign procedure number %d
el: äåí åßíáé äõíáôüí íá îáíáôåèåß ï áñéèìüò äéáäéêáóßáò %d

en: cannot `stat' locale file `%s'
el: äåí åßíáé äõíáôüí íá ãßíåé `stat' ôï locale áñ÷åßï `%s'

en: cannot insert collation element `%.*s'
el: áäõíáìßá åéóáãùãÞò óôïé÷åßï ðáñáâïëÞò `%.*s'

en: cannot insert into result table
el: áäõíáìßá åéóáãùãÞò óôïí ðßíáêá áðïôåëåóìÜôùí

en: cannot insert new collating symbol definition: %s
el: áäõíáìßá åéóáãùãÞò íÝïõ ïñéóìïý óõìâüëïõ ðáñáâïëÞò: %s

en: cannot open
el: áäõíáìßá áíïßãìáôïò

en: cannot open database file `%s': %s
el: áäõíáìßá áíïßãìáôïò áñ÷åßïõ âÜóåùò äåäïìÝíùí `%s': %s

en: cannot open input file `%s'
el: áäõíáìßá áíïßãìáôïò áñ÷åßïõ åéóüäïõ `%s'

en: cannot open locale definition file `%s'
el: áäõíáìßá áíïßãìáôïò áñ÷åßïõ ïñéóìïý locale `%s'

en: cannot open output file `%s'
el: áäõíáìßá áíïßãìáôïò áñ÷åßïõ åîüäïõ `%s'

en: cannot open output file `%s' for category `%s'
el: áäõíáìßá áíïßãìáôïò áñ÷åßïõ åîüäï `%s' ãéá ôçí êáôçãïñßá `%s'

en: cannot process order specification
el: áäõíáìßá åðåîåñãáóßáò ôùí ðñïäéáãñáöþí óåéñÜò

en: cannot read character map directory `%s'
el: áäõíáìßá áíÜãíùóçò êáôáëüãïõ ôïõ ÷Üñôç ÷áñáêôÞñùí `%s'

en: cannot read locale directory `%s'
el: áäõíáìßá áíÜãíùóçò êáôáëüãïõ locale `%s'

en: cannot read locale file `%s'
el: áäõíáìßá áíÜãíùóçò áñ÷åßïõ locale `%s'

en: cannot write output files to `%s'
el: áäõíáìßá åããñáöÞò áñ÷åßùí åîüäïõ óôï `%s'

en: category data requested more than once: should not happen
el: ôá äåäïìÝíá êáôçãïñßáò æçôÞèçêáí ðÜíù áðü ìßá öïñÜ: äåí èá Ýðñåðå íá óõìâåß

en: character %s'%s' in class `%s' must be in class `%s'
el: Ï ÷áñáêôÞñáò %s'%s' óôçí êëÜóç `%s' ðñÝðåé íá åßíáé óôçí êëÜóç `%s'

en: character %s'%s' in class `%s' must not be in class `%s'
el: ï ÷áñáêôÞñáò %s'%s' óôçí êëÜóç `%s' äåí ðñÝðåé íá åßíáé óôçí êëÜóç `%s'

en: character <SP> not defined in character map
el: ï ÷áñáêôÞñáò <SP> äåí ïñßóôçêå óôïí ÷Üñôç ÷áñáêôÞñùí

en: character `%s' not defined while needed as default value
el: ï ÷áñáêôÞñáò `%s' äåí ïñßóôçêå åíþ ÷ñåéÜæåôáé óáí ðñïêáèïñéóìÝíç ôéìÞ

en: character class `%s' already defined
el: ç êëÜóç ÷áñáêôÞñùí `%s' ïñßóôçêå Þäç

en: character map `%s' already defined
el: ï ÷Üñôçò ÷áñáêôÞñùí `%s' ïñßóôçêå Þäç

en: character map file `%s' not found
el: ôï áñ÷åßï ÷Üñôç ÷áñáêôÞñùí `%s' äåí âñÝèçêå

en: clnt_raw.c - Fatal header serialization error.
el: clnt_raw.c - Ìïéñáßï óöÜëìá óåéñéáêïðïßçóçò åðéêåöáëßäáò

en: collation element `%.*s' appears more than once: ignore line
el: Ôï óôïé÷åßï ðáñáâïëÞò `%.*s' åìöáíßæåôáé ðåñéóóüôåñåò áðü ìßá öïñÝò:
    áãíïåßôáé ç ãñáììÞ

en: collation symbol `%.*s' appears more than once: ignore line
el: Ôï óýìâïëï ðáñáâïëÞò `%.*s' åìöáíßæåôáé ðåñéóóüôåñåò áðü ìßá öïñÝò:
    áãíïåßôáé ç ãñáììÞ

en: collation symbol expected after `%s'
el: áíáìåíüôáí óýìâïëï ðáñáâïëÞò ìåôÜ ôï `%s'

en: connect to address %s:
el: óýíäåóç óôç äéåýèõíóç %s:

en: couldn't create an rpc server
el: áäõíáìßá äçìéïõñãßáò rpc äéáêïìéóôÞ

en: couldn't register prog %d vers %d
el: áäõíáìßá êáôá÷þñçóçò ðñïãñ. %d åêä. %d

en: default character map file `%s' not found
el: Ôï ðñïêáèïñéóìÝíï áñ÷åßï ÷Üñôç ÷áñáêôÞñùí `%s' äåí âñÝèçêå

en: direction flag in string %d in `era' field in category `%s' is not '+' nor '-'
el: ç êáôåõèõíôÞñéá óçìáßá óôï áëöáñéèìéôéêü %d óôï ðåäßï `era' óôçí
    êáôçãïñßá `%s' äåí åßíáé '+' ïýôå '-'

en: direction flag in string %d in `era' field in category `%s' is not a single character
el: Ç êáôåõèõíôÞñéá óçìáßá óôï áëöáñéèìéôéêü %d óôï ðåäßï `era' óôçí
    êáôçãïñßá `%s' äåí åßíáé Ýíáò ÷áñáêôÞñáò

en: duplicate character name `%s'
el: äéðëü üíïìá ÷áñáêôÞñá `%s'

en: duplicate collating element definition
el: äéðëüò ïñéóìüò óôïé÷åßïõ ðáñáâïëÞò

en: duplicate definition for character `%.*s'
el: äéðëüò ïñéóìüò ãéá ôïí ÷áñáêôÞñá `%.*s'

en: duplicate key
el: äéðëü êëåéäß

en: duplicate set definition
el: äéðëüò ïñéóìüò óõíüëïõ

en: duplicate zone name %s (file "%s", line %d)
el: äéðëü üíïìá æþíçò %s (áñ÷åßï "%s", ãñáììÞ %d)

en: duplicated message identifier
el: äéðëüò ðñïóäéïñéóôÞò ìçíýìáôïò

en: duplicated message number
el: äéðëüò áñéèìüò ìçíýìáôïò

en: empty weight name: line ignored
el: Üäåéá âáñýôçôá ïíüìáôïò: ãñáììÞ áãíïÞèçêå

en: enablecache: cache already enabled
el: enablecache: ç ëáíèÜíïõóá ìíÞìç åßíáé Þäç åíåñãïðïéçìÝíç

en: enablecache: could not allocate cache
el: enablecache: áäõíáìßá äÝóìåõóçò ëáíèÜíïõóáò ìíÞìçò

en: enablecache: could not allocate cache data
el: enablecache: áäõíáìßá äÝóìåõóçò äåäïìÝíùí ëáíèÜíïõóáò ìíÞìçò

en: enablecache: could not allocate cache fifo
el: enablecache: áäõíáìßá äÝóìåõóçò fifo ëáíèÜíïõóáò ìíÞìçò

en: end point of ellipsis range is bigger then start
el: ôï ôåëéêü óçìåßï ôïõ ðåäßïõ ôçò Ýëëåéøçò åßíáé ìåãáëýôåñï áðü ôï áñ÷éêü

en: error while inserting collation element into hash table
el: óöÜëìá êáôÜ ôçí åéóáãùãÞ óôïé÷åßïõ ðáñáâïëÞò óôïí hash ðßíáêá

en: error while inserting to hash table
el: óöÜëìá êáôÜ ôçí åéóáãùãÞ óôïí hash ðßíáêá

en: expect string argument for `copy'
el: áíáìåíüôáí áëõóßäá ÷áñáêôÞñùí ãéá `copy'

en: expected continuation line not found
el: áíáìåíüôáí ãñáììÞ ðáñÜôáóçò êáé äåí âñÝèçêå

en: failure while writing data for category `%s'
el: áðïôõ÷ßá êáôÜ ôçí åããñáöÞ äåäïìÝíùí ãéá ôçí êáôçãïñßá `%s'

en: field `%s' in category `%s' not defined
el: ôï ðåäßï `%s' óôçí êáôçãïñßá `%s' äåí ïñßóôçêå

en: field `%s' in category `%s' undefined
el: ôï ðåäßï `%s' óôçí êáôçãïñßá `%s' äåí ïñßóôçêå

en: from-value of `collating-element' must be a string
el: ç ôéìÞ from ôïõ `óôïé÷åßïõ ðáñáâïëÞò' ðñÝðåé íá åßíáé áëöáñéèìéôéêü

en: fstat failed
el: ôï fstat áðÝôõ÷å

en: garbage at end of character code specification
el: óêïõðßäéá óôï ôÝëïò ôùí ÷áñáêôçñéóôéêþí ôïõ êþäéêá ÷áñáêôÞñùí

en: garbage at end of number
el: óêïõðßäéá óôï ôÝëïò ôïõ áñéèìïý

en: garbage at end of offset value in string %d in `era' field in category `%s'
el: óêïõðßäéá óôï ôÝëïò áíôéóôáèìéóôéêÞò(offset) ôéìÞò óôï áëöáñéèìéôéêü %d
    óôï ðåäßï `era' óôçí êáôçãïñßá `%s'

en: garbage at end of starting date in string %d in `era' field in category `%s'
el: óêïõðßäéá óôï ôÝëïò ôçò çìåñïìçíßáò Ýíáñîçò óôï áëöáñéèìéôéêü %d
    óôï ðåäßï `era' óôçí êáôçãïñßá `%s'

en: garbage at end of stopping date in string %d in `era' field in category `%s'
el: óêïõðßäéá óôï ôÝëïò ôçò çìåñïìçíßáò ôåñìáôéóìïý óôï áëöáñéèìéôéêü %d
    óôï ðåäßï `era' óôçí êáôçãïñßá `%s'

en: get_myaddress: ioctl (get interface configuration)
el: get_myaddress: ioctl (ëÞøç äéáìüñöùóçò õðïäï÷Þò)

en: hard linked somewhere
el: óèåíáñÜ óõíäåäåìÝíï êÜðïõ

en: illegal CORRECTION field on Leap line
el: ìç Ýãêõñï CORRECTION ðåäßï óôç ãñáììÞ áíáðÞäçóçò (Leap)

en: illegal Rolling/Stationary field on Leap line
el: ìç Ýãêõñï Rolling/Stationary ðåäßï óôç ãñáììÞ áíáðÞäçóçò (Leap)

en: illegal character constant in string
el: ìç Ýãêõñïò óôáèåñüò ÷áñáêôÞñáò óôï áëöáñéèìéôéêü

en: illegal collation element
el: ìç Ýãêõñï óôïé÷åßï ðáñáâïëÞò

en: illegal definition
el: ìç Ýãêõñïò ïñéóìüò

en: illegal encoding given
el: äþèçêå ìç Ýãêõñç êùäéêïðïßçóç

en: illegal escape sequence at end of string
el: ìç Ýãêõñç äéáäéêáóßá äéáöõãÞò óôï ôÝëïò ôïõ áëöáñéèìéôéêïý

en: illegal names for character range
el: ìç Ýãêõñá ïíüìáôá ãéá ôï ðåäßï ÷áñáêôÞñùí

en: illegal number for offset in string %d in `era' field in category `%s'
el: ìç Ýãêõñïò áñéèìüò ãéá áíôéóôÜèìéóç óôo áëöáñéèìéôéêü %d óôï ðåäßï `era' óôçí êáôçãïñßá `%s'

en: illegal set number
el: ìç Ýãêõñïò áñéèìüò óåô

en: illegal starting date in string %d in `era' field in category `%s'
el: ìç Ýãêõñç çìåñïìçíßá Ýíáñîçò óôï áëöáñéèìéôéêü %d óôï ðåäßï `era'óôçí êáôçãïñßá `%s'

en: illegal stopping date in string %d in `era' field in category `%s'
el: ìç Ýãêõñç çìåñïìçíßá ôåñìáôéóìïý óôï áëöáñéèìéôéêü %d óôï ðåäßï `era'óôçí êáôçãïñßá `%s'

en: implementation limit: no more than %d character classes allowed
el: üñéï õëïðïßçóçò: äåí åðéôñÝðïíôáé ðÜíù áðü %d êëÜóåéò ÷áñáêôÞñùí

en: implementation limit: no more than %d character maps allowed
el: üñéï õëïðïßçóçò: äåí åðéôñÝðïíôáé ðÜíù áðü %d ÷Üñôåò ÷áñáêôÞñùí

en: incorrectly formatted file
el: áñ÷åßï êáêþò äéáìïñöùìÝíï

en: input line of unknown type
el: ãñáììÞ åéóáãùãÞò áãíþóôïõ ôýðïõ

en: internal error - addtype called with bad isdst
el: åóùôåñéêü óöÜëìá - êëÞèçêå ç addtype ìå êáêü isdst

en: internal error - addtype called with bad ttisgmt
el: åóùôåñéêü óöÜëìá - êëÞèçêå ç addtype ìå êáêü ttisgmt

en: internal error - addtype called with bad ttisstd
el: åóùôåñéêü óöÜëìá - êëÞèçêå ç addtype ìå êáêü ttisstd

en: internal error in %s, line %u
el: åóùôåñéêü óöÜëìá óôï %s, ãñáììÞ %u

en: invalid GMT offset
el: ìç Ýãêõñïò GMT áíôéóôáèìéóôÞò

en: invalid abbreviation format
el: ìç Ýãêõñç äéáìüñöùóç óõíôüìåõóçò

en: invalid day of month
el: ìç Ýãêõñç ìÝñá ôïõ ìÞíá

en: invalid ending year
el: ìç Ýãêõñïò ÷ñüíïò ëÞîçò

en: invalid leaping year
el: ìç Ýãêõñïò ÷ñüíïò áíáðÞäçò

en: invalid month name
el: ìç Ýãêõñï üíïìá ìÞíá

en: invalid saved time
el: ìç Ýãêõñç óùóìÝíç þñá

en: invalid starting year
el: ìç Ýãêõñïò ÷ñüíïò Ýíáñîçò

en: invalid time of day
el: ìç Ýãêõñç þñá ôçò ìÝñáò

en: invalid weekday name
el: ìç Ýãêõñï üíïìá åâäïìÜäáò

en: line after ellipsis must contain character definition
el: ç ãñáììÞ ìåôÜ ôçí Ýëëåéøç ðñÝðåé íá ðåñéÝ÷åé ïñéóìü ÷áñáêôÞñá

en: line before ellipsis does not contain definition for character constant
el: ç ãñáììÞ ìåôÜ ôçí Ýëëåéøç äåí ðåñéÝ÷åé ïñéóìü ãéá óôáèåñü ÷áñáêôÞñá

en: line too long
el: ðïëý ìåãÜëç ãñáììÞ

en: locale file `%s', used in `copy' statement, not found
el: ôï locale áñ÷åßï `%s', ðïõ ÷ñçóéìïðïéåßôáé óôçí `copy' äÞëùóç äåí âñÝèçêå

en: lstat failed
el: ôï lstat áðÝôõ÷å

en: malformed line ignored
el: êáêïäéáìïñöùìÝíç ãñáììÞ áãíïÞèçêå

en: memory clobbered before allocated block
el: ç ìíÞìç ðåéñÜ÷ôçêå ðñéí áðü ôï äåóìåõìÝíï ìðëïê

en: memory clobbered past end of allocated block
el: ç ìíÞìç ðåéñÜ÷ôçêå ìåôÜ ôï ôÝëïò ôïõ äåóìåõìÝíïõ ìðëïê

en: memory exhausted
el: ç ìíÞìç åîáíôëÞèçêå

en: memory exhausted
el: ç ìíÞìç åîáíôëÞèçêå

en: memory is consistent, library is buggy
el: ç ìíÞìç åßíáé óõíåðÞò, ç âéâëéïèÞêç Ý÷åé ðñüâëçìá

en: missing era format in string %d in `era' field in category `%s'
el: ëåßðåé ç äéáìüñöùóç åðï÷Þò óôï áëöáñéèìéôéêü %d óôï `era' ðåäßïóôçí êáôçãïñßá `%s'

en: missing era name in string %d in `era' field in category `%s'
el: ëåßðåé ôï üíïìá ôçò åðï÷Þò óôï áëöáñéèìéôéêü %d óôï `era' ðåäßïóôçí êáôçãïñßá `%s'

en: nameless rule
el: êáíüíáò ÷ùñßò üíïìá

en: never registered prog %d
el: ðïôÝ äåí äçëþèçêå ôï ðñüãñáììá %d

en: no correct regular expression for field `%s' in category `%s': %s
el: ìç óùóôÞ êáíïíéêÞ Ýêöñáóç ãéá ôï ðåäßï `%s' óôçí êáôçãïñßá `%s': %s

en: no day in month matches rule
el: êáìéÜ ìÝñá óôï ìÞíá äåí óõìöùíåß ìå ôïí êáíüíá

en: no definition of `UNDEFINED'
el: êáíÝíáò ïñéóìüò ôïõ `UNDEFINED'

en: no other keyword shall be specified when `copy' is used
el: êáìéÜ Üëëç ëÝîç êëåéäß äåí èá ðñÝðåé íá êáèïñßæåôáé üôáí ÷ñçóéìïðïéåßôáé ôï `copy'

en: no output file produced because warning were issued
el: äåí ðáñÜ÷èçêå áñ÷åßï åîüäïõ åðåéäÞ åêäüèçêáí ðñïåéäïðïéÞóåéò

en: no symbolic name given
el: äåí äþèçêå óõìâïëéêü üíïìá

en: no symbolic name given for end of range
el: äåí äþèçêå óõìâïëéêü üíïìá ãéá ôï ôÝëïò ðåäßïõ

en: no weight defined for symbol `%s'
el: äåí ïñßóôçêå âáñýôçôá ãéá ôï óýìâïëï `%s'

en: not regular file
el: äåí åßíáé êáíïíéêü áñ÷åßï

en: only WIDTH definitions are allowed to follow the CHARMAP definition
el: ìüíï ïñéóìïß WIDTH åðéôñÝðïíôáé íá áêïëïõèïýí ôïí CHARMAP ïñéóìü

en: problems while reading `%s'
el: ðñïâëÞìáôá êáôÜ ôçí áíÜãíùóç ôïõ `%s'

en: program %lu is not available
el: ôï ðñüãñáììá %lu äåí åßíáé äéáèÝóéìï

en: program %lu version %lu is not available
el: ôï ðñüãñáììá %lu Ýêäïóçò %lu äåí åßíáé äéáèÝóéìï

en: program %lu version %lu ready and waiting
el: ôï ðñüãñáììá %lu Ýêäïóçò %lu Ýôïéìï êáé áíáìÝíåé

en: rcmd: select (setting up stderr): %m
el: rcmd: select (óôÞóéìï ôïõ stderr): %m

en: rcmd: socket: All ports in use
el: rcmd: socket: ¼ëåò ïé èýñåò óå ÷ñÞóç

en: rcmd: write (setting up stderr): %m
el: rcmd: write (óôÞóéìï ôïõ stderr): %m

en: registerrpc: out of memory
el: registerrpc: ìíÞìç åîáíôëÞèçêå

en: rpcinfo: %s is unknown host
el: rpcinfo: %s åßíáé Üãíùóôï óýóôçìá

en: rpcinfo: %s is unknown service
el: rpcinfo: %s åßíáé Üãíùóôç õðçñåóßá

en: rpcinfo: Could not delete registration for prog %s version %s
el: rpcinfo: Áäõíáìßá äéáãñáöÞò äÞëùóçò ãéá ôï ðñüãñáììá %s Ýêäïóçò %s

en: rpcinfo: broadcast failed: %s
el: rpcinfo: åêðïìðÞ áðÝôõ÷å: %s

en: rpcinfo: can't contact portmapper
el: rpcinfo: áäõíáìßá åðéêïéíùíßáò ìå äéá÷åéñéóôÞ èõñþí

en: rpcinfo: can't contact portmapper:
el: rpcinfo: áäõíáìßá åðéêïéíùíßáò ìå äéá÷åéñéóôÞ èõñþí:

en: same rule name in multiple files
el: ï ßäéïò êáíüíáò óå ðïëëáðëÜ áñ÷åßá

en: select: protocol failure in circuit setup
el: select: áðïôõ÷ßá ðñùôïêüëïõ óôï óôÞóéìï êõêëþìáôïò

en: socket: protocol failure in circuit setup
el: socket: áðïôõ÷ßá ðñùôïêüëïõ óôï óôÞóéìï êõêëþìáôïò

en: sorting order `forward' and `backward' are mutually exclusive
el: Ïé êáôåõèýíóåéò ôáîéíüìçóçò `forward' êáé `backward' åßíáé áìïéâáßá áðïêëåéþìåíåò

en: specification of sorting weight for collation symbol does not make sense
el: Ôá ÷áñáêôçñéóôéêÜ ôçò âáñýôçôáò ôáîéíüìéóçò ãéá óýìâïëï ðáñáâïëÞò äåí âãÜæåé íüçìá

en: standard input
el: êáíïíéêÞ åßóïäïò

en: standard output
el: êáíïíéêÞ Ýîïäïò

en: starting date is illegal in string %d in `era' field in category `%s'
el: ç çìåñïìçíßá Ýíáñîçò äåí åßíáé Ýãêõñç óôï áëöáñéèìéôéêü %d óôï ðåäßï `era' óôçí êáôçãïñßá `%s'

en: starting year greater than ending year
el: ôï Ýôïò Ýíáñîçò åßíáé ìåãáëýôåñïò ôï Ýôïò ôåñìáôéóìïý

en: starting year too high to be represented
el: ï ÷ñüíïò Ýíáñîçò åßíáé ðïëý ìåãÜëïò ãéá íá áíáðáñáóôáèåß

en: starting year too low to be represented
el: ï ÷ñüíïò Ýíáñîçò åßíáé ðïëý ìéêñüò ãéá íá áíáðáñáóôáèåß

en: stopping date is illegal in string %d in `era' field in category `%s'
el: ç çìåñïìçíßá ôåñìáôéóìïý äåí åßíáé Ýãêõñç óôçí áëõóßäá %d óôï ðåäßï `era' óôçí êáôçãïñßá `%s'

en: svc_run: - select failed
el: svc_run: - áðïôõ÷ßá ôïõ select

en: svc_tcp: makefd_xprt: out of memory
el: svc_tcp: makefd_xprt: ìíÞìç åîáíôëÞèçêå

en: svctcp_.c - cannot getsockname or listen
el: svctcp_.c - áäõíáìßá getsockname Þ listen

en: svctcp_.c - udp socket creation problem
el: svctcp_.c - ðñüâëçìá äçìéïõñãßáò õðïäï÷Þò udp

en: svctcp_create: out of memory
el: svctcp_create: ìíÞìç åîáíôëÞèçêå

en: svcudp_create - cannot getsockname
el: svcudp_create -  áäõíáìßá getsockname

en: svcudp_create: socket creation problem
el: svcudp_create - ðñüâëçìá äçìéïõñãßáò õðïäï÷Þò

en: symbol for multicharacter collating element `%.*s' duplicates element definition
el: óýìâïëï ãéá ðïëõ÷áñáêôÞñá óôïé÷åßïõ ðáñáâïëÞò `%.*s' äéðëáóéÜæåé ôïí ïñéóìüôïõ óôïé÷åßïõ

en: symbol for multicharacter collating element `%.*s' duplicates other element definition
el: óýìâïëï ãéá ðïëõ÷áñáêôÞñá óôïé÷åßïõ ðáñáâïëÞò `%.*s' äéðëáóéÜæåé Üëëï ïñéóìüóôïé÷åßïõ

en: symbol for multicharacter collating element `%.*s' duplicates other symbol definition
el: óýìâïëï ãéá ðïëõ÷áñáêôÞñá óôïé÷åßïõ ðáñáâïëÞò `%.*s' äéðëáóéÜæåé Üëëï ïñéóìüóõìâüëïõ

en: symbol for multicharacter collating element `%.*s' duplicates symbol definition
el: óýìâïëï ãéá ðïëõ÷áñáêôÞñá óôïé÷åßïõ ðáñáâïëÞò `%.*s' äéðëáóéÜæåé ôïí ïñéóìüôïõ óõìâüëïõ

en: symbol for multicharacter collating element `%.*s' duplicates symbolic name in charset
el: óýìâïëï ãéá ðïëõ÷áñáêôÞñá óôïé÷åßïõ ðáñáâïëÞò `%.*s' äéðëáóéÜæåé ôï óõìâïëéêüüíïìá óôï charset

en: syntax error in %s definition: %s
el: óõíôáêôéêü óöÜëìá óôï ïñéóìü ôïõ %s: %s

en: syntax error in `order_start' directive
el: óõíôáêôéêü óöÜëìá óôçí `order_start' êáôåõèõíôÞñéá ãñáììÞ

en: syntax error in character class definition
el: óõíôáêôéêü óöÜëìá óôïí ïñéóìü êëÜóçò ÷áñáêôÞñùí

en: syntax error in character conversion definition
el: óõíôáêôéêü óöÜëìá óôïí ïñéóìü ìåôáôñïðÞò ÷áñáêôÞñùí

en: syntax error in collating order definition
el: óõíôáêôéêü óöÜëìá óôçí ðáñáâïëÞ Üëëïõ ïñéóìïý

en: syntax error in collation definition
el: óõíôáêôéêü óöÜëìá óôçí ðáñáâïëÞ ïñéóìïý

en: syntax error in definition of LC_CTYPE category
el: óõíôáêôéêü óöÜëìá óôïí ïñéóìü ôçò LC_TYPE êáôçãïñßáò

en: syntax error in definition of new character class
el: óõíôáêôéêü óöÜëìá óôïí ïñéóìü ôçò íÝáò êëÜóçò ÷áñáêôÞñùí

en: syntax error in definition of new character map
el: óõíôáêôéêü óöÜëìá óôïí ïñéóìü ôïõ íÝï ÷Üñôç ÷áñáêôÞñùí

en: syntax error in message locale definition
el: óõíôáêôéêü óöÜëìá óôïí ïñéóìïý locale ìçíýìáôïò

en: syntax error in monetary locale definition
el: óõíôáêôéêü óöÜëìá óôïí ïñéóìü íïìéóìáôéêïý locale

en: syntax error in numeric locale definition
el: óõíôáêôéêü óöÜëìá óôïí ïñéóìü áñéèìçôéêïý locale

en: syntax error in order specification
el: óõíôáêôéêü óöÜëìá óôïí êáèïñéóìü óåéñÜò

en: syntax error in prolog: %s
el: óõíôáêôéêü óöÜëìá óôïí ðñüëïãï: %s

en: syntax error in time locale definition
el: óõíôáêôéêü óöÜëìá óôïí ïñéóìü locale þñáò

en: syntax error: not inside a locale definition section
el: óõíôáêôéêü óöÜëìá: äåí åßíáé ìÝóá óå ôìÞìá locale ïñéóìïý

en: this is the first definition
el: áõôüò åßíáé ï ðñþôïò ïñéóìüò

en: time before zero
el: þñá ðñéí ôï ìçäÝí

en: time overflow
el: õðåñ÷åßëéóç þñáò

en: too few bytes in character encoding
el: ðïëý ëßãá bytes óôçí êùäéêïðïßçóç ÷áñáêôÞñá

en: too many bytes in character encoding
el: õðåñâïëéêÜ ðïëëÜ bytes óôçí êùäéêïðïßçóç ÷áñáêôÞñá

en: too many character classes defined
el: äçëþèçêáí ðïëëÝò êëÜóåéò ÷áñáêôÞñùí

en: too many leap seconds
el: õðåñâïëéêÜ ðïëëÜ äåõôåñüëåðôá áíáðÞäçóçò

en: too many local time types
el: õðïñâïëéêÜ ðïëëïß ôýðïé ôïðéêÞò þñáò

en: too many transitions?!
el: õðåñâïëéêÜ ðïëëÝò ìåôáâÜóåéò;!

en: too many weights
el: õðåñâïëéêÜ ðïëëÜ âÜñç

en: too many, or too long, time zone abbreviations
el: õðåñâïëéêÜ ðïëëÝò, Þ ðïëý ìáêñÝò, óõíôïìåýóåéò æþíçò þñáò

en: trailing garbage at end of line
el: áêïëïõèïýí óêïõðßäéá óôï ôÝëïò ôçò ãñáììÞò

en: trouble replying to prog %d
el: ðñüâëçìá êáôÜ ôçí áðÜíôçóç óôï ðñüãñáììá %d

en: two lines in a row containing `...' are not allowed
el: äåí åðéôñÝðåôáé äõï óõíå÷üìåíåò ãñáììÝò íá ðåñéÝ÷ïõí `...'

en: typed single year
el: ôõðþèçêå áðëüò ÷ñüíïò

en: undefined
el: áüñéóôï

en: unknown character `%s'
el: Üãíùóôïò ÷áñáêôÞñáò `%s'

en: unknown character in field `%s' of category `%s'
el: Üãíùóôïò ÷áñáêôÞñáò óôï ðåäßï `%s' ôçò êáôçãïñßáò `%s'

en: unknown collation directive
el: Üãíùóôï ëåêôéêü ðáñáâïëÞò

en: unknown directive `%s': line ignored
el: Üãíùóôo ëåêôéêü `%s': ãñáììÞ áãíïÞèçêå

en: unknown set `%s'
el: Üãíùóôï óåô `%s'

en: unknown symbol `%.*s': line ignored
el: Üãíùóôï óýìâïëï `%.*s': ãñáììÞ áãíïÞèçêå

en: unruly zone
el: Üôáêôç æþíç

en: unterminated message
el: ìç ôåñìáôéæüìåíï ìÞíõìá

en: unterminated string
el: ìç ôåñìáôéæüìåío áëöáñéèìçôéêü

en: unterminated symbolic name
el: ìç ôåñìáôéæüìåíï óõìâïëéêü üíïìá

en: unterminated weight name
el: ìç ôåñìáôéæüìåíï üíïìá âÜñïõò

en: upper limit in range is not smaller then lower limit
el: ôï åðÜíù üñéï óôï ðåäßï äåí åßíáé ìéêñüôåñï ôïõ êÜôù ïñßïõ

en: use of 2/29 in non leap-year
el: ÷ñÞóç ôïõ 2/29 óå ÷ñüíï ìç äßóåêôï

en: value for %s must be an integer
el: ç ôéìÞ ãéá ôï %s ðñÝðåé íá åßíáé áêÝñáéïò

en: value for <%s> must lie between 1 and 4
el: ç ôéìÞ ãéá <%s> ðñÝðåé íá âñßóêåôáé ìåôáîý 1 êáé 4

en: value for field `%s' in category `%s' must not be the empty string
el: ç ôéìÞ ãéá ôï ðåäßï `%s' óôçí êáôçãïñßá `%s' äåí ðñÝðåé íá åßíáé êåíü áëöáñéèìéôéêü

en: value of <mb_cur_max> must be greater than the value of <mb_cur_min>
el: ç ôéìÞ ôïõ <mb_cur_max> ðñÝðåé íá åßíáé ìåãáëýôåñç ôçò ôéìÞò ôïõ <mb_cur_min>

en: value of field `int_curr_symbol' in category `LC_MONETARY' does not correspond to a valid name in ISO 4217
el: ç ôéìÞ ôïõ ðåäßïõ `int_curr_symbol' óôçí êáôçãïñßá `LC_MONETARY' äåíóõìöùíåß ìå Ýãêõñï üíïìá óýìöùíá ìå ôï ISO 4217

en: value of field `int_curr_symbol' in category `LC_MONETARY' has wrong length
el: ç ôéìÞ ôïõ ðåäßïõ `int_curr_symbol' óôçí êáôçãïñßá `LC_MONETARY' Ý÷åé ëÜèïò ìÞêïò

en: values for field `%s' in category `%s' must be smaller than 127
el: ïé ôéìÝò ãéá ôï ðåäßï `%s' óôçí êáôçãïñßá `%s' ðñÝðåé íá åßíáé ìéêñüôåñåò ôïõ 127

en: values for field `%s' in category `%s' must not be zero
el: ïé ôéìÝò ãéá ôï ðåäßï `%s' óôçí êáôçãïñßá `%s' äåí ðñÝðåé íá åßíáé ìçäÝí

en: while opening UTMP file
el: êáôÜ ôï Üíïéãìá ôïõ UTMP áñ÷åßïõ

en: while opening old catalog file
el: êáôÜ ôï Üíïéãìá ðáëéïý áñ÷åßïõ êáôáëüãïõ

en: while preparing output
el: êáôÜ ôçí ðñïåôïéìáóßá åîüäïõ

en: while reading database
el: êáôÜ ôçí áíÜãíùóç âÜóåùò äåäïìÝíùí

en: while writing database file
el: êáôÜ ôçí åããñáöÞ áñ÷åßïõ âÜóåùò äåäïìÝíùí

en: writeable by other than owner
el: ôï áñ÷åßï åßíáé åããñÜøéìï êáé áðü Üëëïõò åêôüò ôïõ éäéïêôÞôç

en: wrong number of arguments
el: ëÜèïò áñéèìüò ðáñáìÝôñùí

en: wrong number of fields on Leap line
el: ëÜèïò áñéèìüò ðåäßùí óôç ãñáììÞ Leap

en: wrong number of fields on Link line
el: ëÜèïò áñéèìüò ðåäßùí óôç ãñáììÞ Link

en: wrong number of fields on Rule line
el: ëÜèïò áñéèìüò ðåäßùí óôç ãñáììÞ Rule

en: wrong number of fields on Zone continuation line
el: ëÜèïò áñéèìüò ðåäßùí óôç ãñáììÞ ðáñÜôáóçò Zone

en: wrong number of fields on Zone line
el: ëÜèïò áñéèìüò ðåäßùí óôç ãñáììÞ Zone

en: yp_update: cannot convert host to netname
el: yp_update: áäõíáìßá ìåôáôñïðÞò ïíüìáôïò óõóôÞìáôïò óå üíïìá äéêôýïõ

en: yp_update: cannot get server address
el: yp_update: áäõíáìßá ëÞøçò äéåýèõíóçò äéáêïìéóôÞ
